Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls sāk investēt

Biedrības Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls (LatBAN) sekmīgas darbības rezultātā ir notikušas jau vairākas investīcijas. Kopumā jau sešiem projektiem, kuri piedalījās kādā no biedrības organizētajām Investīciju sesijām, ir izdevies pārliecināt privātos investorus par projekta pelnīt spēju, tādējādi piesaistot  nepieciešamās investīcijas tā attīstībai.

Investīcijas piesaistījuši projekti, kuru idejas ir saistītas ar privātā bērnudārza izveidi, siltumenerģiju, deju studijas attīstību, smaržu izsmidzināšanas aparātu ražošanu, speciālistu piesaistes un komunikācijas aplikāciju, kā arī ekskluzīvu bērnu apģērbu šūšana un franšīzes attīstību. Šobrīd norit vēl vairākas sarunas starp investoriem un projektu vadību par iespējamiem darījumiem.

Jevgeņijs Roščins, SIA RIEMON valdes priekšsēdētājs: “Man bija iespēja piedalīties LatBAN organizētajā novembra Investīciju sesijā, kurā investorus iepazīstināju ar savu projektu, kā rezultātā izdevās ātri noslēgt līgumu ar investoru. Saņemtā investīcija deva iespēju uzlabot produktu un piedalīties starptautiskā izstādē Londonā, kurai pateicoties varēs saņemt pasūtījumus un sākt pelnīt.”

Juris Birznieks, biedrības Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls valdes priekšsēdētājs: “Esmu pārliecināts, ka tuvākajos divos gados investīcijas, kuras notikušas pateicoties biedrības darbībai, būs mērāmas miljonos.  Tas notiks pateicoties biedru-investoru skaita pieaugumam un jauno projektu kvalitātei. Biedrības Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls unikalitāte ir tā, ka katrs iesniegtais projekts pēc būtības iziet vienlaicīgi tik kredītkomitejas cik biedrībā ir investoru, jo katrs investors lēmumu investēt pieņem patstāvīgi. Šobrīd biedrībā ir vairāk kā 40 investori.”

Klāvs Vasks, SIA Latvijas Garantiju aģentūras valdes priekšsēdētājs: “Prieks redzēt, kā pusgada laikā ir attīstījusies LATban darbība. Tā pašlaik jau ne tikai saved kopā investorus ar jaunajiem uzņēmējiem, bet arī palīdz jaunajām komandām ar ekspertu padomu un sarunu vešanu ar ieinteresētiem investoriem. Par kvalitatīvu Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla darbību liecina arī reālo veikto investīciju skaits. Uzskatām, ka valstij jāturpina atbalstīt Latvijas biznesa eņģeļu tīkla darbību, jo tieši šis ir viens no kritiski nepieciešamajiem agrīnās finansēšanas posmiem uzņēmumiem ar augstas izaugsmes potenciālu.”

Biedrība organizē ikmēneša Investīciju sesijas. 23. janvārī notika janvāra Investīciju sesija, savukārt nākamā sesija notiks 18. februārī Rīgas Biznesa skolā, Skolas ielā 11, Rīgā.

Biznesa ideju autori aicināti pieteikties uz februāra Investīciju sesiju līdz 5. februārim, plkst. 24.00. Mājas lapā www.latban.lv ir atrodama pieteikuma anketa, kas veidota starptautiskajā privāto investoru platformā Gust, kurā paveras plašākas iespējas investoru meklēšanā.

Projektu autori tiks aicināti uz atlases posmu klātienē 6. vai 7. februārī. Papildus atlases posmam klātienē, iesniegtos projektus vērtēs investori datu bāzē Gust. Pieteikties var dažādu jomu un nozaru pārstāvji. Pieteikumi tiek pieņemti gan latviešu, gan angļu valodā.  

Projekti, kuri nekvalificēsies uz Investīciju sesiju – tikšanos ar investoriem, tiks saglabāti datu bāzē, kas būs pieejama biedrības biedriem-investoriem, kuri intereses gadījumā varēs sazināties ar jaunajiem uzņēmējiem individuāli.  

Biedrība „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” dibināta 2014. gada 29. aprīlī ar mērķi paplašināt un attīstīt biznesa eņģeļu kustību Latvijā, kā arī atbalstīt jaunus, uz strauju izaugsmi orientētus projektus.

Biznesa eņģelis ir privātais investors, kurš guvis pieredzi uzņēmējdarbībā un investē līdzekļus jaunajos projektos. Viņš ir nozīmīgs atbalsts jaunajiem uzņēmumiem ar izaugsmes potenciālu to agrīnā attīstības stadijā. Biznesa eņģelis piepilda gan savu, gan jauno uzņēmēju mērķi – attīstīt jaunu un uz izaugsmi orientētu uzņēmējdarbību